VitalGalaxy – Tudatos teremtés a gyakorlatban XVI.
VI/16.
Bevezetés
Ebben az új spirálkörben visszanézünk az anyagi világra. Megvizsgáljuk a pénz értékét, mint fizetési eszközt. Felismerjük a pénzszerzés, anyagi gyarapodás körül kialakuló akadályokat, blokkokat, illetve az anyagi világhoz való egészséges, kiegyensúlyozott hozzáállást.
A Helyzetelemzés részben újra megemlítem a kapcsolatok fontosságát, illetve rávilágítok arra, hogy a kapcsolataink minősége, az együttműködés képet mutat belső értékeinkről, jellembeli tulajdonságainkról.
Végül a „Célokhoz vezető út” című rész útmutatóul szolgál a minőségi kapcsolatok építésére, illetve felhívja a figyelmet a kártékony kapcsolatok testet-lelket romboló erejére.
Nem állunk meg; lépünk tovább a kollektív tudattalan, ezen belül az ősi magyar kultúránk, bölcseletünk kihagyhatatlan szerepére. Világossá válik, hogy a nemzet, és benne az egyén önbizalma összefüggésben áll az ősi hagyatékaink hiteles ismeretével.
Az ősi magyar bölcseletben hatalmas energia, csoda rejlik .
A legtöbb magyar embernek nincs fogalma, információja erről a csodáról, mert az iskolákban sem tanították, nem taníthatták!
Ebben a fejezetben egy rövid áttekintést adok ősi értékeinkről, melyet- ha egyetértesz ezzel a szemléletmóddal- igényeid szerint bővíthetsz tovább.
Vágyak, célok, a fő cél
Elértünk egy sokak által vitatott témához, az anyagi bőség fontosságához, vagy éppen jelentéktelenségéhez.
Nézzük meg, hogy mi a szerepe számunkra az anyagiaknak, a pénzkereset világának:
Mindenki érzi, hogy pénzre szüksége van, mégis a pénz témája körül találhatók az elmébe mélyen beépült blokkok.
Talán a tudatalatti rétegeiben rögzült korlátozó hiedelmek?
A teljesség igénye nélkül néhány korlátozó hiedelem:
- Bizonyos egyházi tanítások, melyek szerint a túlvilági boldogságért le kell mondani a világi örömökről, köztük a pénzről, de a vagyonról mindenképp
- Buddha szútrája: az élet szenvedés, ki kell lépni az örök körforgásból
- A pénz nem boldogít
- Szenvedés nélkül nem lehet sok pénzt keresni
- Aki vagyonos az mind csaló
- A vonzás törvényének egyoldalú alkalmazásával a pénz egyszerűen házhoz jön
- Én nem vagyok rá képes, miért pont nekem sikerülne meggazdagodni
- Nagyon sok idő kell ahhoz, hogy legyen elegendő pénzem
- Nincsenek üzleti kapcsolataim és azokat nem is lehet kiépíteni
- Nincs befektetni való pénzem
- Ötleteim sincsenek és valószínűleg nem is lesznek
Lehet- e valamit tenni ezekkel, és a hasonló blokkokkal?
Természetesen igen:
A valóságod TEREMTŐJE TE VAGY! Képes vagy átalakítani az elmédben lévő azon információkat, amelyek vágyaid útjában állnak.
A kereteket Te, illetve a céljaidba vetett hited, lelkesedésed határozza meg.
Először is a tanítások egy része hamis. A másik része csupán féligazságokat tartalmaz, aminek több oka lehet. Az egyik ok, hogy az információ többé-kevésbé a nemzedékről-nemzedékre való átadás során torzul. Ez persze nem tekinthető rosszindulatú, negatív folyamatnak.
A másik ok pedig a hatalmi- és gazdasági érdekeltségek manipulatív hatása. A mai világban a tudományos információk, kutatások egy része is gazdasági érdekeltségek által vezérelt, ennélfogva hamis.
Másrészről itt vannak azok a blokkok, amelyek inkább belső eredetűek:
- Az emberek többsége nem hiszi el, hogy valóban nagy dolgokra képes. Nincs önbizalma. Az önbizalomhiány szintén lehet külső eredetű is, mert nemzeti öntudatunkat elvették
- Nevelésből eredő kondicionálás
- Az életünk során szerzett tapasztalatok sokszor helytelen feldolgozása, vagy idejét múlt érvényessége. Ezeket lehet orvosolni, újra átértékelni.
Sokféle technika létezik az ilyen jellegű blokkoldásokra. Szemléletmód fejlesztésnél a mentális technikákat helyezem előtérbe, amit szakember segítsége nélkül is meg tudsz tenni.
A mentális dimenzióból ” lefelé” haladva a blokkoldáshoz-ezek elsősorban nem lelki eredetű blokkok- a test fizikai tisztítását értem, böjtök, komplex tisztítókúrák formájában.” Felfelé” haladva a spiritualitás irányába, az elme működésének új módjainak megtanulásával felismerésre, így oldásra kerülnek a tudati, elmebeli blokkok, kényszervezérelt működésmódok.
Számtalan módszert kifejlesztettek az idők folyamán, amelyek azzal kapcsolatosak, hogyan reagálunk a környezet ingereire. Ezekkel most nem foglalkozom, mert a fókuszomban a gondolat építő erejének a növelése áll.
A legrövidebb út: tűzd ki pénzügyi céljaid és a kereteket; értem ezalatt, hogy az áhított anyagi céljaid milyen feltételek között szeretnéd elérni. Pl.: mennyi áldozatot hoznál, mennyi munkaórát töltenél el az anyagi álmaid megvalósításával stb.
Ugyanis a kialakított mentális keretek meghatározzák a pénzszerzés módjait.
Példa a pozitív és a kevésbé előnyös mentális keretek meghatározására:
- a fizetésem a következő két évben megkétszerezem
- rengeteget fogok dolgozni és a pénzem banki kötvényekbe teszem
- vállalkozást építek, bár tudom, hogy másra nem lesz időm
- hajtom a mókuskereket vállalkozóként is, sziszifuszi munkával
- passzív jövedelemre teszek szert
- mire nyugdíjas leszek komoly megtakarításaim lesznek
- 3-4-5 éven belül vagyont szerzek és napi néhány óra, vagy kevesebb munkával fenntartom magas életszínvonalam
- bevételeimre az exponenciális kereseti görbe lesz jellemző
- a pénzszerzési folyamatokat automatizálom
Látható a példákból, hogy különböző utak lehetségesek. Igen, lehetséges gyorsan meggazdagodni, de ehhez ki kell alakítani egy szenvedélyes hozzáállást, megfelelő pénzügyi szemléletmódot, és azokat a kereteket, melyeket magad számára el tudsz majd fogadni, majd beépíteni a teremtő gyakorlataidba.
A kulcsszavak: önmagunkba vetett hit, lelkesedés, szenvedély, megvalósítható ötlet, alaptőke, kapcsolatok.
A pénzügyi álmok megvalósításához a blokkoldás sem fizikai, sem mentális, sem spirituális oldalról nem elég. Szükséges, de nem elégséges.
A tervezés után cselekvéshez kell látni. Némi pénzügyi műveltség megszerzése, gondolkodás, kapcsolatépítés, ötletelés igen sokat segít. Az út hullámhegyeken- és völgyeken át vezet.
Az etikai részeknél tárgyaltam a önfegyelmezés elvét.
A pénzügyi világ sem kivétel ez alól, szükség van a pénzügyi fegyelem kialakítására.
Az önerőből meggazdagodásra törekvőknek van egy fontos hozzáállásuk: mindig az alatt az életszínvonal alatt élnek, amit megtehetnének maguknak. Legtöbben nem vásárolnak semmit részletre, hanem készpénzzel fizetnek. Ezek alól természetesen akadnak kivételek.
Egy vállalkozásba akkor is munkát, időt kell fektetni, ha aznap éppen nem vagyunk lelkesek, motiváltak. Ezeken a napokon a kitartásunkra támaszkodhatunk.
A fenti információkat tekintsd induló tőkének! Szerezz némi pénzügyi műveltséget és ha kell a Start kockáról indulj el! A tudatos teremtés anyagi bőséggel kapcsolatos technikáját már az előző modulokban ismertettem.
Helyzetelemzés
Ha változást szeretnénk a külső világban is; belülről kell megváltoznunk.
A belső változással párhuzamosan ismerőseid, barátaid új arcukat mutatják feléd. Az is könnyen előfordulhat, hogy új ismerősök, barátok vesznek körül. A megváltozott rezgésszint következtében a régi barátok kiléphetnek az életünkből. Az ilyen jellegű kockázatokra fel kell készülnünk.
A kapcsolataink minősége képet mutat magunkról a rezonancia törvénye alapján is.
A kulcskérdés, hogyan reagálunk a minket ért kedvezőtlen hatásokra.
Más emberek fel tudnak még dühíteni, és mennyi ideig? Mások negatív érzésvilága mekkora befolyással van ránk?
Gyakorlat
Mi jellemző kapcsolataidra?
Milyen minőségű a partnerkapcsolatod testi- lelki szinten?
Kikkel barátkozol?
Mi jellemző barátaid anyagi helyzetére?
Mi jellemző barátaid erkölcsi normáira? Mennyire őszinték, megbízhatóak?
Mi jellemző azokra a közösségekre, ahova jársz?
Elégedett vagy a kapcsolataiddal?
Szeretnél valamin változtatni?
Ha igen, akkor készíts tervet, és alkalmazhatsz yantrát, mandalát hozzá, vagy az ülő, illetve álló meditációt is társíthatod.
Célokhoz vezető út
A célok megvalósításához használjuk a közösség erejét, anélkül, hogy bárkit kihasználnánk. Megosztjuk az egyéni energiaforrásokat, egy magasabb minőségért.
A részek összege több, mint az egész
Éppen ezért fontos, hogy keresd más emberek társaságát. A meditációban és a szellemi törvényekkel kapcsolatos elméleti ismereteid az emberi kapcsolatok világban tudod igazán letesztelni.
Az emberek döntő többsége számára nem intelligens dolog egy barlangban vagy kolostorban hosszú évekig meditálni. Nincs értelme ekkora kerülő utat járni. Legyél gyorsabb, intelligensebb.
A modern pszichológia egyik jelentős felismerése, hogy míg egyetlen ember tudása, intelligenciája csak meglehetősen korlátozottan bővíthető, addig egy csapat ember képességei akár fél óra alatt is a sokszorosára emelhetők. Ez a csapat pedig lehet akár egy házaspár, egy irodában ülő pár ember, egy osztály, vagy egy egész cég is. A jelenség neve: kollektív intelligencia, de nevezhetjük mesterelme hatásnak is.
Nyilván számodra is világos, hogy mekkora előnye van annak, ha egy párkapcsolatban a két fél ki tudja egészíteni egymást, ha egy cégben a munkatársak ki tudják egészíteni egymást, ha nem az állandó harc megy egymással, hanem ehelyett az energiák egy békés és támogató környezet létrehozására irányulnak.
Egy csapatnyi ember kollektív intelligenciája nagyon gyorsan és nagyon látványosan emelhető. Mindössze két kulcsa van ennek: az empátia és a kommunikáció.
Ahhoz, hogy a másságból partnerség legyen. Az ellevéleményből egyetértés. Ahhoz, hogy ne kioltsuk, hanem erősítsük egymást. A nélkülözhetetlenségek csapattá kovácsolásához azonban kell a tisztelet, az egóról való lemondás képessége, a másik másságának megbecsülése.
Erre nincsenek ősi ösztöneink, erre nincsenek genetikailag reflexeink. Mindezt tudatosan, fáradtságosan kell megtanulnunk és gyakorolnunk – vagy különben nem tudunk érvényesülni a modern társadalomban, a munkában, a párkapcsolatban.
Két vagy több ember kollektív intelligenciája lehet nulla. Kiolthatják egymást teljesen mindenféle veszekedések és vitatkozások véget nem érő sorában – erről van saját tapasztalatom, és hidd el, nem érdemes ezt az utat követni. De lehet a kollektív intelligenciájuk maximális is, és erősíthetik egymást, motiválhatják egymást, taníthatják egymást, kisegíthetik egymást – miáltal együtt sokkal többek lesznek, mint külön-külön. Sokkal több közös élményben lesz részük, sokkal több sikerélményben, sokkal nagyobb lesz az önbizalmuk, és végső soron sokkal boldogabbak lesznek
Az életünk anyagi és kapcsolati mutatói mondják meg, hogy milyen szinteket értünk el a meditációban, és az íróasztalnál filozofálva. A hozzáállásunk megváltoztatásával megváltozik körülöttünk a világ. A hozzáállás megváltoztatása egy gyors módja a pozitív változásnak, életminőséged javulásának.
Ezen változás az indikátorai:
- egyre könnyedebb ismerkedés az emberekkel, kezdeményező készség fejlődése
- harmonikusabb kapcsolatok kialakítása
- lelkesítő, motivált társaság
- hasonló érdeklődésű körű személyekre, csoportokra való rátalálás képessége
- kommunikáció egyensúlya, feszültségmentes élvezete
Azokat a tevékenységeket, amelyeket kedvelsz, megoszthatod másokkal is.
Lehet ez tánc, meditáció, jóga, természetjárás, kirándulás, utazás, játék, edzés, tanulás, közös étkezés stb. Nagyszerű, ha az érdeklődési köreidhez, tevékenységeidhez társakat szervezel.
De mi történik, ha még több hasonlóan gondolkodó emberi agyat kapcsolunk össze?
Ismerd meg hozzá ősi, magyar bölcseletünket.
Az emberi elme képes saját valóságát átírni, amire elég hosszú ideig figyel.
Ne azzal foglalkozz hosszasan, hogy milyen nehéz a sorsod és a nemzetünk sorsa, hanem fordítsd figyelmed, gondolataid a megoldásokra. Ne tetszelegj hosszasan az áldozat szerepében!
Ne menj szembe a negatív ellenerőkkel, mert a saját síkjukon legyőzhetetlenek.
Spirituális törvény, hogy a világot nem tudjuk megváltoztatni, csak a magunk megváltoztatása által.
Hagyjuk a véget nem érő vitafórumokat a politikusokra. Ne higgyünk az irányított médiának.
Ne hangsúlyozzuk túl az idegen, keleti bölcseleteket . Ne más kultúrák bonyolult gyógyító- és meditációs,.térrendezési rendszereit istenítsük.
Van saját gasztronómiánk, saját építészeti rendszerünk és így tovább.
A feng shui nem számunkra íródott, bennünket nem mozdít előre. Nekünk van saját térrendezésünk, az ősi magyar építészet, energetikai térrendezés.
A hatalom minden eszközzel megakadályozta ősi kultúránk ismeretét, fennmaradását.
Néhány példa ősi bölcseletünkre:
- a meditációt nálunk révülésnek hívták
- a népművészeti motívumok, faragások spirituális mintákat ábrázoltak. Az egész közösséget áthatotta a spiritualitás szellemisége a kisgyermekektől az idősekig. Nem volt szükség komplikált meditációkra. Nem voltak erőltetve a veszélyes módosult tudatállapotok. A magasabb meditációs szintek komoly felkészültséget kívántak. Táltosainknál ezt sok éves felkészítés előzte meg.
Ismered a rovásírást? Talán igen, de kevesebben tudják, hogy emberi logikával felfoghatatlan bölcselet, Rendező elv áll mögötte.
Tudod, hogy a magyar a teremtés nyelve?
Őseink nem pránát lélegeztek be, hanem szent lelket. Miért nem használjuk ezeket a fogalmakat magyarul? Átvesszük Kelet kincseit, anélkül, hogy ismernénk saját bölcseletünket, hagyományainkat?
A Jó szócska / a LYÓ/ a lyuk és a spirál/ a spirál a rovásírás O betűje/ a forrás magyar neve, és ebből is következően minden ember alapvetően jó-indulatú a lelke mélyén.
A fi- gyelem szavunk töve a fi szócska az aranymetszés törvénye. A FI- gyel szavunk matematikailag tartalmazza a Fibonacci- spirál törvényszerűséget. Ebből következően, amire figyelünk annak alakulását lefelé, vagy felfelé épp a figyelmünkkel valósítjuk meg.
A figyelmünkkel itt is bekapcsolva a vonzás állandóan jelen lévő törvényét.
Tudtad, hogy a kimondott szónak és a leírt betűnek is hatalma van az anyag felett? Főként, ha a betű rovásírással van megjelenítve!
Tudtad, hogy nekünk is van agykontrollunk, amit magyar mágiának hívnak?
Tanulmányozd ősi bölcseletünket, de foglalkozz először saját magaddal, ha úgy tetszik légy önző. Valósítsd meg a saját álmaid, szeresd magad, legyél valódi önmagad, hogy mást is szeretni tudj.
Így bevonzod párodat, a kölcsönös szerelemből szer-kezet lesz, jó szer-kezet. A jó szer-kezetekből lesz a mátrix, amelyből felépül egy összetartó, csodálatos nemzet.
A bolygónk bármely részén keressük a megoldást, óriásit fogunk csalódni, mert a megoldást ősi bölcsességünkben, ősi írásunkban, saját nyelvünkben, hagyományainkban, népmeséinkben, népművészetünkben, építészetünkben találjuk meg!
A szellemi törvények legérthetőbben ezek ismeretével és gyakorlásával ragadhatók meg.
Gyakorlat
Milyen külső és belső értékeket szeretnél másokkal megosztani? Milyen gondolatokat, élményeket, utazásokat?
Gyakorlat
Hogyan használhatod a csoport, közösség erejét pillanatnyi helyzetedben?
Melyek azok a blokkok, amik visszafoghatnak ebben?
A fő célod vonatkozásában, hogyan tudnád igénybe venni a közösség erejét, vagy a társad segítő támogatását? A kreativitásodat használva találj rá megoldási lehetőségeket!
Gyakorlat
Emlékezz vissza 3 esetre, amikor valaki segített kisebb- nagyobb dolgokban. Milyen érzés volt? Jól jött a segítség? Időt, pénz, energiát vagy bosszúságot takarítottál meg?
Keresd más, főleg hasonló gondolkodású emberek társaságát.
Nagy lehetőség, ha a család egy irányba néz, a legnagyobb mágikus erő rejlik benne.
Gyakorlat
Kérj bátran segítséget, szívességet másoktól!
A Benjamin Franklin hatás arról kapta a nevét, hogy Franklin-nek az egyik képviselőtársa hosszú ideig az ellensége volt, egészen addig, amíg Franklin udvariasan el nem kérte az egyik ritka iratát tanulmányozásra.
A képviselőtárs nem tudta megtagadni a kérést, és egy kedves köszönőlevéllel együtt kapta vissza az iratot pár nappal később. Onnantól kezdve pedig ennek a hatására (hogy teljesítette Franklin szívességét) barátok is lettek. Egyszerűen, ha valakinek megteszel egy szívességet, akkor egyre jobban el van fogadva, hogy ő egy “jó ember/barát”.
Lépj a jövődbe! – Sétáló meditáció
Sétáló meditáció
A spirituális hagyományokban, nézhetjük akár a buddhista hagyományokat, a meditáció különböző testtartásokban szerepelnek: ezek lehetnek fekvő, ülő, álló és sétáló meditációk.
Ezek a meditációk egymásra épülnek és erősítik egymás hatását.
Ahogy a kurzus felépítése során is észrevetted, felépülő rendszerben vezetem a szemléletmódot, a gyakorlatokat végig.
Az ülő testhelyzetben végzett gyakorlatokat ebben a modulban a sétáló meditáció építi tovább.
Ennek a meditációnak egy része azért nyitott szemmel végzendő, hogy napközben könnyebben tovább tud átvinni azt az érzelmi és energiaállapotot, amit a sétáló meditáció alatt megteremtettél. A teremtőerőd növelésének fontos része.
Mit ér a meditáció, vizualizáció, ha a napod legnagyobb részében nem érzed jól magad?
Talán most éppen jó hangulatban vagy, de megszólal a telefon, és egy ismerősödnek a bosszankodását hallgatod fél órán keresztül. A telefont letéve, valószinűleg csökkent az energiaállapotod. Máris csökkent a teremtőgyakorlatok ereje.
Ilyenkor tudatosítsd az érzelmi állapotod, és tölts 30-60 másodpercet azzal, hogy felidézed a célod, és azt az érzelmi állapotot, amit a gyakorlatok alatt megteremtettél.
A létrehozott energia állapot megtartása azért fontos hogy ne zuhanj vissza azokba a tudatalatti programokba, amelyek korábban, akár évtizedek alatt meghatározták az életedet.
Az emberek a nap nagyobb részében egy túlélő üzemmódban élnek, ami a szokásokon alapul, és nagyon könnyű vissza csúszni a megszokott létállapotba.
Ilyenkor jönnek a megszokott negatív érzések, például a szorongás ,a szomorúság ,a harag ,a félelem és sorolhatnám tovább. Ezek mind lejjebb viszik az energiaszintet a meditáció előtti állapotba, és újra kezdődik a “ mókuskerék lét”.
Ha nap részében tudattalanul cselekszel ,mondjuk így ,hogy robotpilóta üzemmódban, akkor a régi programokat, a régi megszokásokat, a megszokott hanyag testtartást, a félénk beszédet, a régi negatív, aggódó gondolatokat ismétled körbe- és körbe.
Ebben az állapotban kiestél a teremtés teréből, és a céljaid távolabbra kerülnek tőled.
Tegyük fel, hogy minden nap végzel teremtő gyakorlatokat, akár kétszer is, 20 percben, 10 percben, egy órában. Mégsem minden esetben érik el a gyakorlatok a “ kritikus tömeget”, vaqyis a teremtőerő aktiválását..
A kérdés: mi a teendő?
A válasz: jelen lenni.
Ha a múlton rágódsz, vagy a jövőn aggódsz, akkor nem vagy jelen és elszívod az energiát a jelentől, az alkotástól, a kreativitástól.
/ A tudatos jelenlét alapú teremtőerő növelő programomban, 7 hét alatt kiváló szinten megtanulható a jelenlét módszere, ha nem lenne elegendő az itt ismertetett technikák. /
Természetesen ez nem azt jelenti, hogy a tanfolyam kihagyhatatlan. Ez a tanfolyam is elég, ha időt, energiát, intenzitást, lelkesedést teszel bele.
Ebben a tanfolyamban ismertetek a jelenléttel kapcsolatban hatékony lehetőségeket:
A nap folyamán, amikor egy általad értékelt kellemetlen szituációban vagy, mondjuk hosszú sorok állnak a pénztárnál, vagy sokat kell várni a buszra, vagy éppen utazol, akkor első lépésként észrevételezd az adott szituációt, illetve azt, hogy milyen bosszantó gondolatokat, érzéseket generál benned, ..
majd második lépésként nyitott szemmel hozd létre a jövőd energiáját, úgy mind a sétáló meditációban tetted. Ha csak az első lépést teszed meg, már az is megállítja az energiaszint zuhanását, de a második lépés magasabb energia szintre emel.
Ha hagyod, hogy az alacsonyabb túlélési érzelmek vissza húzzanak a megszokott valóságodba, akkor elszakadsz attól a jövőtől, amelynek a teremtését már megkezdted.
Tudom, hogy nem könnyű leszámolni a régi reakciókkal, már csak azért sem, mert a stresszhormonok függőséget okoznak, aminek a napi adagjára a függővé vált szervezetnek szüksége van.
Milyen jó néha egy kicsit mérgelődni, olvasni, nézni azokat a híreket, amelyek félelmet keltenek, tudosítanak a sztárok magánéletéről, vagy vég nélkül olvasni könyveket, ami a nyomorúságról szól, évődni olyan dolgokon, ami már a múlté és megváltoztathatatlan stb.
Ha nem tudsz leszámolni az ilyen reakciókkal, mivel az adott érzelmek rabjává váltál ,akkor a továbbiakban is ugyanilyen valóságot teremtesz magadnak, hiszen az energiád annak a valóságnak felel meg, amelyre reagálsz.
Minél többet gyakorlod a meditációs- és napközben a tudatos jelenlét gyakorlatait , annál kisebb a valószínűsége, hogy visszatérsz a robotpilóta üzemmódba. és elmulasztod a jelen pillanatot.
A sétáló meditáció célja is az, hogy tudatosítsa a jelen pillanatot, és hogy egész nap meg tudd őrizni ezt az emelkedett érzelmi állapotot
A cél az, hogy nyitott szemmel is közelebb tudj maradni a jövődhöz, valamint, hogy szinte észrevétlenül sétálj be a jövődbe. Már nem lesznek a cselekvéseid erőltetettek, és magasabb energiaszinten tudod végezni azokat. Ekkor felülírtad a múltad.
Előkészületek a meditációhoz:
A legjobb a természetben végezni a sétáló meditációt. Keress egy nyugodt helyet.
Annál jobb, minél kevesebb az ember, így kevesebb lesz a zavaró hatás is, és megtudod őrizni a koncentrációt.
Ha erre nincs lehetőséged, akkor végezheted a meditációt udvarban, kertes házban vagy a szobádban.
Egy másik lehetőség, hogy a meditáció sétáló részét – ha szobában végzed- lehet használni szobakerékpárt is. A meditáció álló részét pedig a kerékpár mellett.
Ha már jól megy a meditáció, akkor ennek a meditációnak a sétáló részét már bárhol végezheted. Végezd forgalmas helyeken is. Pesze ne az autópályán és a legforgalmasabb zebra közepén.
Ezzel is arra szoktatod magad, hogy energetikailag közelebb tudj maradni a jövődhöz és szó szerint besétálni az új jövőbe.
Az ilyen ismétlés növeli benned a tudatos jelenlétet az ébrenléti órákban és hamarosan anélkül, hogy észrevennéd automatikusan elkezdesz máshogy cselekedni, gondolkodni és érezni. Ekkor tudod, hogy a programot sikeresen elültetted és megerősítetted a tudatalattiba.
Azt fogod észrevenni, hogy már automatikusan úgy járkálsz, mint egy boldog ember, úgy viselkedsz, mint egy bátor ember úgy érzed magad, mint egy vagyonos vállalkozó.
Összegzés:
Végezd ezt a meditációt- ha bevált a számodra – a hanganyag alapján másfél naponta.
Ha már jól megy, akkor időnként járkálj napközben az új énedként.
Tudatosítsd a járásod. Meg kell változtatnod a testtartásod, a lépteid a légzésed.
Nem fontos transszerűen magad elé bámulni. Mosolyoghatsz is.
Felvehetsz egy enyhe mosolyt. A nevetést nem javaslom, még furcsán néznének rád (-:
Járkálj úgy, amilyen ember szeretnél lenni!
Érezheted magad gazdagnak, bátornak, egészségesnek megnövekedett energia szinttel.
Járkálhatszt úgy, mint egy szerető, elfogadó, könnyen ismerkedő, nyított ember.
Testesítsd meg azt, aki mindig is lenni szerettél volna lenni.
A legfontosabb, hogy úgy járkálj, mint a jövőbeli éned.
Képzeld azt, hogy már most az az illető vagy. Nem kell várnod arra, hogy valamilyen legyél hiszen az átváltozás már megtörtént, a jövőd már a múltad.
Ez a meditáció segít emlékezni a jövőre is.
Gyakorlás. gyakorlás. gyakorlás.
A sétáló meditáció letöltése itt: Sétáló meditáció







