Mit érdemes tudni a homotoxikológiáról?
A homotoxikológia a homeopátia és a toxikológia tudományok házasságából született. Hitvallása szerint minden betegség tulajdonképpen a szervezet válasza a benne lévő mérgekre.
A betegség nem más, mint törekvés az egyensúlyi állapot visszaállítására.
A homotoxin szó szerint emberi mérget jelent ,ami ártalmas az emberi szervezetre. A homotoxikológia elmélete szerint a betegségeinket méreganyagok okozzák.
Ezeket az anyagokat egyszerűen két nagy csoportra lehet osztani: külső mérgekre és belső mérgekre.
A szervezet ezektől a mérgektől egyszerűen meg akar szabadulni. Kísérletet tesz arra hogy ezeket a mérgeket valamilyen módon semlegesítése.
A betegségek tünetei nem mások, mint a szervezet harca a homotoxinikkal, vagyis a méreganyagokkal szemben.
Addig, amíg a szervezet viszonylag egészséges aggódásra nincs ok, mert a szervezet egy nagyon precíz rendszer és öntisztulása képes. Amikor a szervezet már kevésbé egészséges, mondhatnám a szennyezés mértéke elért egy bizonyos szintet segítségre van szükség.
Ez a segítség nem antibiotikumos, nem szteroidos kezelést jelent, mert ezek a szerek csak a tünetek elnyomására képesek.
A tünetek elnyomása hosszú távon nem oldja meg a problémát, sőt elmélyíti azt.
A méreganyagok még mélyebbre bújnak a szövetekben és még súlyosabb betegség formájában jelentkeznek a későbbiekben. Ez könnyen vezet súlyos betegségekhez, akár rákhoz.
Ha a szervezet nem tudja kiüríteni a méreganyagokat ,akkor elraktározza. Hol is tudja elraktározni? Ízületekben, zsírszövetben stb.
Mit számít , ha van egy kis úszógumi, egy kicsi székrekedés ,talán egy kicsi narancsbőr?
Gyakran ezekről nem is veszünk tudomást, csak akkor, amikor már nagyobb betegségeink jelentkeznek.
Az út nem rövid a méreganyagok több évtizedes felhalmozódásától a betegségek megjelenéséig.
A homotoxikológia tana szerint csak egyetlen betegség létezik, ez pedig a szervezet elsavasodása.
Dr. Reckeweg homotoxológia tana szerint a szervezet mérgeződését 6 egymástól megkülönböztethető állomás építi fel.
Ha a szervezet egy bizonyos szakaszban nem tud úrrá lenni a mérgekkel szemben, akkor következhet a következő fokozat, vagyis a betegség súlyosbodik.
A mérgeződés szakaszai:
1.Szakasz.
Ez a szakasz a kiválasztási fázis. Ebben a szakaszban a szervezet még ura a saját öngyógyító folyamatainak. Nem szükséges a méregtelenítés tudatos támogatása. a szervezet képes kiüríteni magából a méreganyagokat.
- szakasz.
Reakciós fázisnak nevezzük. A reakciós fázisban a szervezet igyekszik kiüríteni a megnövekedett méreganyag mennyiséget. Ebben a szakaszban azonban már jelentkeznek különböző fájdalmak, bőrproblémák ,rossz közérzet stb.Ilyenkor bevethetőek az egyszerűbb böjtök és tisztítókúrák, amelyek segítenek a méreganyagok kiürítésében.
- szakasz
A harmadik szakaszban, a lerakódási fázisban- amennyiben a rendszeres méregtelenítést elhanyagoljuk- kialakulnak a ciszták, narancsbőr, a székrekedés, a köszvény és -ami főként a hölgyeknek nem kellemes – a súlytöbblet.
Nagyon sokan azt gondolják hogy a súlytöbblet csökkentésére különböző fogyókúrákat kell alkalmazni. Óriási tévedés! Az első lépés egy szakszerű méregtelenítési kúra elvégzése lenne, nem pedig az anyagcserét károsító fogyókúra!
Ez a szakasz az elsavasodásnak a kezdő szakasza. Ebben a szakaszban már nagyon komolyan el kell gondolkodni komplex tisztítókúrák elvégzésén.
- szakasz
A negyedik szakasz az átitatódás fázisa.Ebben a szakaszban a mérgek a sejtbe hatolnak. Mondhatnám úgy is, hogy a szervezet még erősebben jelez ,hogy most már tényleg vegyük észre a problémát. Ebben a szakaszban jelentkezhet komoly fejfájás, migrén, allergiák, szív- és érrendszeri problémák, rossz emésztés.
Nem kell elkeseredni, mert méregteleníteni még nem késő. Sajnos ebben a szakaszban a méregtelenítés során jóval erősebb méregtelenítési tünetek léphetnek fel, de menni kell előre. Megszólalt a vészharang, hogy elérkezett az idő a gyökeres életmódváltásra. Aki elég kitartó és becsületesen elvégzi a komplex méregtelenítő kúrákat a folyamatot vissza tudja fordítani. A megoldás még mindig nem a kényelmes gyógyszer adagolás.
- szakasz
Az 5. szakasz a degenerációs fázis. Ebben a szakaszban komoly betegségek jelentkeznek, mint sclerosis multiplex, cukor problémák, szívinfarktus és folytathatnám a sort. Sajnos az emberek többsége még ebben a szakaszban sem kap észhez. A fő oka ennek, a tudatlanság, félrevezetések, vagy jellembeli hozzáállás, lustaság halogatás.
- szakasz
Az utolsó fázisban kialakulnak rosszindulatú daganatok, a rák. Ezen a ponton a folyamat nem vagy nagyon nehezen visszafordítható. A folyamat visszafordítása egy nagyon komplex kezelést igényel, fizikai, érzelmi, szellemi szinten. Életmódváltás, szemléletmód váltás nélkül a gyógyulásra vajmi kevés remény maradhat.
A betegségeink jelentkezésekor fordulhatunk orvoshoz, természetgyógyászhoz. Javaslom hogy tegyük is meg, de valójában senki nem tud bennünket meggyógyítani.
Hadd idézzek egy közmondást: “Mindenki a saját sorsának a kovácsa.”
Tudom, hogy ez egy nagyon nehéz mondat, és ráadásul a sok baromság miatt, amit a pénzügyi érdekeltségek nyomására elhintenek, nehézzé teszi a kijutást a gödörből.
A betegségek gyógyításának, az egészségfejlesztésnek az alapja – a hagyomány és a tudományos bizonyítékok szerint is – a szervezet fizikai megtisztítása.
Sokféle tisztítókúra létezik .Nehéz eldönteni a bőség zavarában,melyik lehet a jó számunkra. Javaslom a tisztítókúrák fokozatos megközelítését. Kezdhetünk egyszerűbb, olcsóbb, könnyen kivitelezhető kúrákkal. aAhogy tapasztalatokban gazdagodunk, próbáljunk ki még hatékonyabb, komplex tisztítókúrákat.
A mai, szennyezett világban nincs más megoldás!
Kezdésnek javaslok egy nagyon egyszerű tisztítókúrát, melynek az elvégzése komolyabb betegségeknél még nem hoz csodát , de elindít a tudatosság, ezzel összefüggésben a gyógyulás útján.
Egészségpszichológiát tanulok Hollandiában. Gondoltam magyarul is rákeresek az információkra. A Google a homotoxin elmélet kapcsán adta be az ön oldalukat. A cikk nagyon hasznos kiegészítő anyag volt számomra. Nagyon köszönöm!
Nagyon szívesen!